Log in
Iedere dag komen er bij het bureau van de NVLF tientallen vragen binnen over zeer uiteenlopende onderwerpen. Iedere week beantwoorden we een veel gestelde vraag.
Redactie

De vraag van deze week is: Een kind van 4 jaar wordt aangemeld in mijn praktijk met een hulpvraag gericht op taal. Ik start daarom met het volgen van de richtlijn TOS. Moet ik de SNEL (aanbeveling 1 en 2 uit de richtlijn TOS) afnemen?

De aanbevelingen m.b.t. de SNEL zijn gericht op de preventief werkende logopedist. Wanneer je TOS wilt signaleren beveelt de richtlijn aan hiervoor de SNEL te gebruiken èn deze uit te vragen op alle talen die het kind spreekt. Zodra het kind wordt aangemeld in jouw praktijk, is de fase van signaleren al voorbij. Je start dan met anamnese en onderzoek (aanbeveling 3 en verder). Het is niet nodig om de SNEL (opnieuw) af te nemen.