Log in

Dagelijks komen bij het bureau van de NVLF tientallen vragen binnen over zeer uiteenlopende onderwerpen. Regelmatig beantwoorden we een veel gestelde vraag op de website en in de nieuwsbrief.

Vraag van de week: 
Ik ben op vakantie geweest naar een gebied met een negatief reisadvies. Moet ik dan 10 dagen in quarantaine en voor wie is de rekening in die periode?

Dit soort vragen komen veel voor en daarom heeft FBZ, de vakbond voor zorgprofessionals, waarvan de NVLF een van de federatiepartners is, een FAQ gepubliceerd die zij zo nodig dagelijks uitbreiden of actualiseren.

Het antwoord: Uw werkgever kan zich op het standpunt stellen dat de quarantainedagen in dit geval in redelijkheid voor uw eigen rekening moeten komen. Immers, u had op voorhand kunnen weten welke veiligheidsrisico’s er zijn in het betreffende gebied.