Log in
Dagelijks komen bij het bureau van de NVLF tientallen vragen binnen over zeer uiteenlopende onderwerpen. Iedere week beantwoorden we een veel gestelde vraag.

De vraag van deze week: Mijn jurist heeft me verteld dat een min-max contract niet meer aangeboden mag worden. Op de NVLF-site staat hier nog wel een voorbeeld van. Waarom is dat?

Antwoord:
De NVLF deelt de zienswijze van deze jurist niet. Een min-max contract is nog steeds mogelijk. Omdat er geen sprake is van een vast arbeidspatroon ben je verplicht om jouw medewerker na een jaar een contract aan te bieden met een vast aantal uren. Als de medewerker dat niet wil, blijft de min-max constructie bestaan. Omdat door de overheid een min-max contract als een oproepcontract wordt gezien, ben je wel verplicht om een hogere ww-premie voor de medewerker met deze contractvorm af te dragen. Voor zowel jou als voor de medewerker kan het daarom aantrekkelijk zijn om een contract met een vast aantal uren aan te gaan.