Log in

Dik vloeibaar dat smaakt naar meer! van Kiki Wijnands, Anne Hendriks & Michelle van Alst van de Hogeschool Arnhem Nijmegen (HAN) is door de deelnemers van het NVLF  jaarcongres gekozen tot winnaar van de Innovatieprijs 2021.

Mensen met kauw- en/of slikproblemen zijn voor langere tijd of blijvend afhankelijk van vloeibare voeding. Eet- en drinkmomenten zijn dan niet altijd een aangenaam tijdverdrijf meer, maar kunnen een ware beproeving zijn. Vloeibaar eten heeft minder smaak en bevat minder voedingsstoffen dan een normale maaltijd (Fijnproevers, 2020). Ook ziet het er minder aantrekkelijk uit en is weinig variatie mogelijk.

Meer aandacht voor voeding in de zorg is daarom broodnodig volgens Kiki, Anne en Michelle. Kleine aanpassingen in de voeding kunnen al een groot verschil maken. Er zijn volgens hen voldoende simpele variaties mogelijk. Zij bedachten een handige staande A5 kalender met daarop elke week een nieuw recept. De