Het thema van de tweede KKB Kennissessie van 2022 is ‘balans’, want in deze (meestal) iets rustigere zomerperiode gaan we graag op zoek naar de balans in ons leven en in ons werk. Deze Kennissessie bestaat uit drie online workshops die beschikbaar zijn van zaterdag 30 juli tot en met zondag 18 september 2022.
KKB’ers ontvangen op zaterdag 30 juli een e-mail met de links naar de workshops in hun mailbox.

Ben je geen KKB’er, maar wil je ook graag een of meerdere van deze workshops volgen? Dan kun je voor 5 euro per workshop deze terugkijken.

Energizers’ – Sabrina Soebhan
In meer of mindere mate heeft iedereen te dealen met stress. Op korte termijn kan stress best handig zijn: het zorgt voor focus, daadkracht of een boost aan energie. Op langere termijn kent stress voornamelijk negatieve effecten. Je raakt dan juist je focus kwijt, je hebt een kort lontje, je lichaam houdt spanningen vast en hebt het gevoel dat je constant ‘aan’ staat. Zo heeft stress altijd invloed op je fysieke, emotionele en mentale gesteldheid.

Tijdens deze workshop reikt stressreductie trainer Sabrina Soebhan je praktische oefeningen aan die je kunt inzetten om stress op fysiek, emotioneel en mentaal gebied te verminderen of te voorkomen. De oefeningen zijn laagdrempelig en gedurende de werkdag te integreren. Je zult de positieve effecten direct opmerken en door de oefeningen regelmatig te doen, ga je ook op de langere termijn meer rust, ontspanning en balans ervaren.

Accreditatie: 1,5 punt
(Let op: om deze punten toegekend te krijgen is het van belang dat je je KP-nummer invult aan het begin van de workshop. De minimale kijktijd voor toekenning is 75% per workshop.)

Bekijk hier de workshop

Documenten bij de workshop ‘Energizers’:

‘Balans en de kunst van het luisteren’ – Nicolaas Duin
‘Muzikaal Spreker’ Nicolaas Duin staat al ruim 25 jaar lang als freelance toetsenist op grote en kleine podia over de hele wereld. In zijn vak gaat het om techniek en om doorzettingsvermogen, maar vooral om communicatie en verbinding. Om het overbrengen van emotie. Om passie. En om de kunst van het luisteren.
Hoe stem je op elkaar af? Hoe kom in harmonie? Hoe ga je om met dissonanten? Allemaal onderwerpen die te maken hebben met het thema van deze KKB Kennissessie: ‘BALANS’.
In de muziek telt elke stem. Letterlijk. Maar hoe zorg je ervoor dat die stemmen in balans zijn en allemaal gehoord worden? En in hoeverre zijn die stemmen zelf eigenlijk in balans, zodat ze optimaal kunnen klinken? Het spreekwoord luidt: ‘c’est le ton qui fait la musique’. Wat is de toon van onze muziek? Onderwerpen die ons als logopedisten als muziek in de oren klinken!

Accreditatie: 1,5 punt
(Let op: om deze punten toegekend te krijgen is het van belang dat je je KP-nummer invult aan het begin van de workshop. De minimale kijktijd voor toekenning is 75% per workshop.)

Bekijk hier de workshop

Positieve Gezondheid’ – Karin Derks & Caroline Nater
Positieve Gezondheid wordt door de zorgverzekeraar en beleidsmakers op ministeries meer en meer als uitgangspunt genomen voor ontwikkeling van beleid voor de komende jaren. In de gezondheidszorg neemt het een grote vlucht. De toepassing ervan in het logopedisch werkveld is eveneens in ontwikkeling. Logopedisten Karin Derks en Caroline Nater bekijken samen met jou het gedachtengoed van Positieve Gezondheid. Daarnaast leggen ze in een interactieve sessie de verbinding tussen het gedachtengoed van Positieve Gezondheid, de mogelijke toepassing in het logopedisch werkveld en de balans/ het werkplezier van de logopedist. Wat doen we al in ons dagelijks werk met de hulpvrager, waar liggen mogelijkheden tot verdere ontwikkeling? Hoe kan Positieve Gezondheid bijdragen in onze balans, veerkracht en werkplezier? In deze informatieve workshop krijg je meer informatie, delen de deelnemers hun beeld rondom dit onderwerp en helpt je om een ‘next elegant step’ te bewerkstelligen voor het gebruik van Positieve Gezondheid t.b.v. de hulpvrager én jezelf als professional.

Accreditatie: 1,5 punt
(Let op: om deze punten toegekend te krijgen is het van belang dat je je KP-nummer invult aan het begin van de workshop. De minimale kijktijd voor toekenning is 75% per workshop.)

Bekijk hier de workshop

Documenten bij de workshop ‘Positieve Gezondheid’: